Tovább a hibabejelentő oldalra 

Egy szoftver kiadása után is gyakran előfordul, hogy a célfelhasználók hibákat fedeznek fel a szoftver használata során, pedig a fejlesztők ezeket a program írásakor próbálják minél inkább kiszűrni. A programhibák megnehezítik a program használatát, a felhasználónak sok bosszúságot tudnak okozni. Ezeket a hibákat feltétlenül javítani kell, amihez a fejlesztőknek értesülniük kell a hibákról. A hiba megtalálója és a fejlesztők között a hibakövető rendszer teremti meg a kapcsolatot.

A hibakövető rendszer összegyűjti, rendszerezi a felhasználók, a tesztelők és a fejlesztők által észlelt és beküldött hibákat, melyeket a szoftver használata során felfedeznek. Egy webes felületen lehet a hibákat bejelenteni, azokat nyomon követni. A hibákhoz megjegyzések írhatók. A hiba állapotváltozásai,  valamint a hibákhoz érkező hozzászólásokról e-mail értesítés kérhető.  A hibakövető rendszerben a hibák sorszámokat és státuszt kapnak. Nyomon követhető, ki, mikor jelentette be, és ki, mikor oldotta meg.

A hibabejelentő oldalon várjuk a felhasználók által tapasztalt hibák feltöltését. Megkérnénk mindenkit, hogy a hibákat feltöltés előtt próbálják reprodukálni, próbálják minél alaposabban körülírni, leírni, hogy hogyan lehet előidézni. Ezek segítségével tudjuk könnyedén meghatározni a hibának a programon belüli elhelyezkedését, javítani csak akkor tudjuk, ha mi is megtaláljuk. Előfordulhatnak olyan hibák, amik függnek attól, hogy a betöltött állomány milyen adatokat tartalmaz, vagyis állományfüggő. Ebben az esetben kérjük, hogy e-mail-ben (info[kukac]geoszett[pont]hu) küldjék el azt az állományt, amiben a hibát észlelték (a hibabejelentőre ebben az esetben is fel kell vinni a hibát!). A tárgy, vagy az állomány neve tartalmazza a hibalistában szereplő hiba ID-t (az első oszlop, alapértelmezett beállítás esetében).

A hiba oldalán van lehetőség „beszélgetni” a hibáról, a fejlesztők itt fognak esetleges kérdéseket feltenni a felhasználónak, amire kérünk mindenkit, hogy a hiba kijavításának érdekében próbáljanak mielőbb válaszolni.

A telefonon, személyesen, e-mailben vagy más módon bejelentett hibák követhetetlenségük miatt kerülendők.

Gyorstalpaló a hibabejelentő használatához.

A főoldalon egy lista látható az ismert, illetve a beküldött hibákról. Ezek bárki számára megtekinthetők, kivéve azokat a hibákat, amiket az adminisztrátorok rejtetté tettek. A lista az oszlop fejlécekre való kattintással rendezhető, attól függően, hogy milyen szempont alapján szeretnénk őket látni. A zöld, illetve kék (még nem kiadott verzióban kijavított) színnel jelzett bejegyzések a kijavított hibákat jelzik.

A hiba részletei megtekinthető a listában az adott sorban a második (alapértelmezett beállítás esetében) oszlopban szereplő összefoglaló névre való kattintással.

Új hiba bejegyzése

A főoldalon, a lista feletti menüben az „Új” gomb megnyomásával érhető el. Feltétele, hogy a felhasználó regisztrációval rendelkezzen.

Kötelezően kitöltendő mezők:

  • Termék / Verzió: itt kell megadni, hogy mely program mely verziójával észlelték a hibát.
  • Súlyosság: a felhasználó dönti el, hogy szerinte mekkora fontosságú a hiba. (A fejlesztők ezt felülírhatják.)
  • Leírás / Kezdeti jelentés: egy átfogó jelentés a hibáról. Minél alaposabban körül kell írni, hogy hogyan lehet előidézni a hibát, a hiba a program mely részében jelentkezett.
  • Összefoglaló: A hiba leírásának egy egyszerűsítettebb változata, ez a szövegrész jelenik meg a főoldalon lévő táblázatban.
  • Reprodukálhatóság: Itt kell megadni, hogy a hibát mennyire könnyű újra előidézni.

Tovább a hibabejelentő oldalra